Sbírání tenisek jako celoživotní vášeň milovníků módy

Ve světě se pohybují desítky milionů sběratelů. Přitom celá řada z nich může mít opravdu zajímavé sbírky, které mohou obsahovat jinak obyčejné předměty. Dalo by se říci, že do této kategorie se také řadí samotní sběratelé tenisek.

U nich je specifické to, že dneska má tenisky doma víceméně každý. Jenže zároveň bychom neměli zapomínat, že ne všechny tenisky jsou úplně stejné. A v některých případech se bavíme dokonce o silně limitovaných kouscích. A právě takové jsou pro milovníky opravdovým pokladem.

Kde se ukázal nápad sbírání tenisek?

Tento nápad se ukázal v druhé polovině minulého století. Postupně se totiž hlavně v zámoří začaly do přednostních pozic obuvnického průmyslu dostávat velice oblíbené sportovně založené značky. Converse, Vans, Nike, Adidas… bavíme se o opravdu drobném vzorku jinak velkého světa obuvi. A postupně se začaly jednou za čas objevovat také limitované tenisky, které opravdu byly limitovány místní prodej nebo na celosvětový objem v daném počtu.

Rostoucí popularita také u nás

Pro jednoho by to mohlo být nepochopitelné, ale velice rychle se začala tato záliba dostávat do celého světa a lidé si začali schovávat tenisky v tom nejlepším možném stavu jako výstavní kousky své sbírky. Takové kousky jako jsou limitované tenisky Air-Jordan rozhodně patří mezi ty nejlepší a nejznámější, které se ve světě sběratelství dlouhodobě pohybují. A přesně z toho důvodu tak tyto kusy také mají gigantickou cenu nejen v zámoří, ale také u nás.

Problémy sběratelství v Česku

Zajímavostí ale je, že se k nám většinou limitovaní kousky jen tak ani nedostanou. A to je poměrně dost velký problém pro celou řadu sběratelů. Zajímavou možností jsou limitované tenisky na objednávku, kdy se přes velice schopné obchodníky můžete dostat ke kusům, co u nás jinak k dostání nejsou a nebudou. V případě takové služby jsou navíc výhody o to silnější, že se bavíme o úzkém okruhu lidí. Předpokládá se, že opravdu aktivně sbírá tenisky v našem prostředí jenom něco kolem několika desítek sběratelů. A toto číslo se nejspíše dlouhodobě nebude měnit.