Igrane – dovolená na Makarské riviéře

Igrane je letovisko, které se rozkládá na Makarské riviéře, nedaleko Podgory. Starou část střediska naleznete na malém poloostrově. Je umístěná ve strmém svahu přímo nad letoviskem. Nová část střediska vyrostla podél dlouhé pláže skládající se z oblázků.

Co nabízí Igrane?

Centrum městečka tvoří úzké uličky vinoucí se mezi starobylými kamennými domky. Nádherné oblázkové pláže se rozprostírají na pobřeží. V severní části letoviska majestátně ční pohoří Biokovo. Pobřežní promenáda zve k posezení v některé z místních restaurací a kavárniček.

Dominantu městečka představuje kostel postavený v polovině 18. století. Mezi cenné památky patří tvrz Zalina Kula, která v minulých dobách sloužila coby obranná linie proti tureckým nájezdníkům. I když je velmi stará, stále je zachovalá.

Pro ubytování chorvatsko se nabízejí hotely, apartmány a dovolenkové domy. Středisko představuje sportovní a zábavní centrum celé oblasti. Vydáte-li se podél dlouhé pláže, směrem na Živogošće, narazíte na café bary, obchody, restaurace, ale i na komfortní vilky a domky.

V okolí Igrane se nachází velké množství olivových hájů, které místní obyvatelé obnovují a vybudovali zde také velmi moderní provoz, který olivy zpracovává.

Vybavení pro odpočinek i zábavu

Vzhledem k tomu, že počasí v chorvatsku je v Igrane velmi příznivé, můžete si užívat i různé venkovní aktivity. Nedaleko přístavu naleznete dětské hřiště, které je vybavené skluzavkami a prolézačkami. Vypůjčit si můžete vodní skútry a čluny a odpočinou si můžete na plážovém lehátku.

Základ pláží představují oblázky a zajisté uvítáte i pozvolný vstup do moře. Hlavní pláž lemuje promenáda, na které jsou umístěné kavárny a restaurace. Pláže na okraj letoviska lemují borovicové háje, které poskytují příjemný stín. Naleznete zde i pláž pro naturisty.

Prohlédněte si nabídku webu ubytovanivchorvatsku.cz, vyberte si nějaké ubytovací zařízení a užívejte si zaslouženou dovolenou a odpočinek.