Proč není hubnutí jen o cvičení?

Takže stále počítáte kalorie? A také chodíte do posilovny, a to 6krát týdně! Naprosto skvělé! Odborníci by se ale jednomyslně shodli, že hubnutí je víc než jen cvičení a počítání kalorií. Cvičením můžete také zhubnout, existuje tolik dalších věcí, které lze udělat, které by také zlepšily celkové zdraví. Z kapání potu je snadné věřit číslům na běžeckém pásu a jiných kardio strojích a přeceňovat množství spálených kalorií během cvičení. Studie říká, že tyto stroje přehánějí spalování kalorií až o 20 %! 

Přílišné zaměření na cvičení a ignorování dalších faktorů, které skutečně ovlivňují váhu, se vrátí zpět. Mnoho celebrit také falešně promítá představu, že můžete jíst, co chcete, a další den to všechno spálit v posilovně.celkový počet kalorií spotřebovaných každý den cvičením. V žádném případě nepodkopává cvičení při zlepšování zdraví a prevenci nemocí, má jen okrajový účinek, když je potřeba shodit značné množství váhy. Cvičením sice dochází k pozitivním změnám, ale pokud jde o hubnutí, bez kalorické diety by vás to daleko nedotáhlo. Proč nehubnu pravidelným cvičením je častá otázka, kterou slýcháme.

Takže tady je trochu detailů:

1. Sledujte, odkud pocházejí vaše kalorie: I když možná jíte v rámci kalorického limitu, sledujte zdroje potravin, odkud tyto kalorie pocházejí – protože potraviny bohaté na cukr, transmastné kyseliny, se s větší pravděpodobností uloží jako tuk. , zejména kolem pasu. Pochoutky s vysokým obsahem cukru zvyšují zánět, zvyšují uvolňování inzulínu a inzulín je hormon, který nejen reguluje hladinu cukru v krvi, ale také pomáhá přeměňovat přebytečné kalorie na tuk a také uzamyká stávající tukové zásoby. Snižte spotřebu cukru, zcela odstraňte transmastné kyseliny, abyste viděli pozoruhodný rozdíl během několika dní.

2. Zvládejte svůj stres Prosím: Chronický stres je stejně špatný pro vaše fyzické zdraví jako pro duševní zdraví. Stres spouští nežádoucí efekt až na jednotlivé buňky. Kortizol, což je hormon, který omývá váš systém, v případě stresové situace zvyšuje chuť na nezdravé jídlo a vysoké množství kortizolu může ve skutečnosti mobilizovat tuk z jiných oblastí těla do oblasti břicha! Pokud nenacházíte způsoby, jak zvládat stres, stát se tělocvičnou krysou nepomůže. Poslouchání hudby, tanec, koníčky, to jsou některé běžné způsoby, jak se zbavit stresu, většina lidí věří, že jim to funguje.

3. Špatná spánková hygiena: Nedostatek spánku může totálně přerušit vaši hru na hubnutí, je to také jeden z hlavních důvodů za břišním tukem. Pokud nespíte ani 7 hodin, všechny hlavní hormony jako kortizol, inzulin, leptin, ghrelin, růstový hormon se zhroutí, ai při intenzivním cvičení by se hubnutí stalo těžkým bojem.

4. Neřeší hormonální problémy: Štítná žláza, estrogen, inzulín, leptin, to jsou některé hormony, které mohou zastavit spalování tuků, když nefungují. Například dominance estrogenu způsobuje nárůst hmotnosti kolem břicha, hypotyreóza může zvýšit tělesnou hmotnost, inzulinová rezistence by extrémně ztížila spalování tuků. Je důležité poradit se s lékařem, abyste řešili hormonální nerovnováhu a léčili je nejprve podle jeho doporučení.

5. Nejíst dostatek bílkovin: Zvýšený příjem bílkovin pomáhá při budování svalů a umocní vaše úsilí v posilovně. To není vše, bílkoviny vás udrží déle syté, potlačí chuť k jídlu, spálí více kalorií a také zrychlí metabolismus. Potřebujete plány s vysokým obsahem bílkovin, abyste zhubnuli? Podívejte se na dietu Rati Beauty o tom, jak zhubnout bez hladovění nebo náhlé diety, jíst jídla bohatá na živiny včetně bílkovin.