5 důvodů, proč se stále přejídáte

Méně jíst se nemusí vždy promítnout do hubnutí, ale přejídání se v budoucnu zcela jistě promítne do přibírání na váze. Většina z nás je zmatená, jak nedokážeme najít sebekontrolu, sebrat sílu vůle a skoncovat se záchvatovitým přejídáním a vydat se na cestu viny, jakmile epizoda přejídání skončí. Ale kde selhává síla, tam vraždí disciplína. Někdo správně řekl, že „kázeň je mostem mezi cíli a úspěchem“. Přejídání a sedavý způsob života může znamenat umíráček pro vaši cestu hubnutí, a pokud se nemůžete dostat do kalorického deficitu kvůli problémům s přejídáním, je na čase odstranit důvody, které vás nutí jíst více a více jídla bez fyziologických pocitů hladu.

Pojďme si je projít jeden po druhém

1. Hladovět přes den a ukládat si všechny kalorie na konec dne: Hladovět celý den ve jménu diety a pak shromažďovat všechny kalorie a utratit je všechny u večeře bude určitě vyžadovat přejídání. Vyhněte se nedostatku jídla a ukládání kalorií, jezte v naplánovaných časech a uvidíte velký rozdíl ve své chuti k jídlu.
2. Nakupování a zásobování nezdravým jídlem: Při nakupování máme tendenci bezmyšlenkovitě vybírat vysoce kalorická, zpracovaná a na cukr bohatá jídla, která mohou vyvolat návaly hladu a záchvatovité přejídání, protože většina z nich jsou vysoce chutné potraviny (vyrábějí se v způsobem, který lahodí chuťovým buňkám a vy na nich budete pokračovat, i když jste sytí). Preclíky, hranolky, bramborové lupínky, brownies, cupcaky, dezerty, zmrzliny jsou několik příkladů vysoce chutných jídel. Pokud přestanete nakupovat a zásobovat se těmito vysoce kalorickými hyperchutnými potravinami, existuje menší šance na přejídání, protože „sejde z očí sejde z mysli“. 
3. Jste emocionálně připoutáni k určitým potravinám: Stresové nebo emoční jedení je situace, kdy někdo jí proto, aby se cítil dobře, aby se vyrovnal s traumatem, vybil si vztek, vypořádal se se stresem nebo když se nudí, než aby utišil hlad. Jídlo, které se v takových situacích vyrovná, je obvykle vysoce kalorické, většinou sladké pochoutky, tučné, v podstatě nezdravé jídlo, které vede k rychlému přibírání na váze. Když jíte takové jídlo, mozek uvolňuje určité „chemikálie pro dobrý pocit“, jako jsou endorfiny, serotonin a dopamin, které pomáhají dočasně zlepšit náladu a uklidnit nervy. Problém je v tom, že tyto potraviny také způsobují prudké skoky inzulinu, poskytující okamžitou energii, ale následný pokles hladiny cukru v krvi může způsobit únavu a chuť na „více jídla“ znovu. Začínáte být více a více závislí na takovém nezdravém jídle, abyste se vyrovnali s nervózními nervy, a přejídáte se takovým jídlem. Stručně řečeno, lidé se uchylují k emocionálnímu jídlu, aby se cítili lépe, zmírnili stres a vyrovnali se s traumatickými situacemi, které by vedly k přejídání. 
4. Ve vašich jídlech chybí živiny: Jídlo s vysokým obsahem prázdných kalorií pomáhá na chvíli zklidnit návaly hladu, ale protože jim chybí živiny, mozek vycítí nedostatek energie a dá tělu pokyn, aby jedlo více, což vede k přejídání. . Vaše strava by měla obsahovat potraviny bohaté na živiny, abyste se vyhnuli přejídání.
5. Jste obklopeni propagátory jídla: „Posouvač jídla“ je někdo, kdo si myslí, že hladovíte a nejíte dostatek jídla, někdo, kdo rád vaří a chtěl by, abyste byli oficiálním ochutnávačem jídla, nebo možná někdo, kdo by mohl závidět. vašeho úbytku hmotnosti 😛 Když počítáte každou jednotlivou kalorii, na seriózním úkolu spálit přebytečnou váhu a zhubnout, ale pak se objeví „potlačovač jídla“, který vás láká sníst více jídla. Tito „potravináři“ mohou vědomě či nevědomě vykolejit váš plán na hubnutí tím, že vás povzbudí, abyste jedli více jídla. Je nesmírně obtížné říci „ne“ potravinovým tlačenkám, zvláště když jsou to rodina, přátelé a příbuzní, a také zvláště když se pohybují kolem talíře s čerstvě upečenými skořicovými buchtami, ale pokud chcete zhubnout za každou cenu si musíte natrénovat říkat „ne“ tlačenkám na jídlo, a samozřejmě najít slušné způsoby, jak toho dosáhnout.