7 nejčastějších důvodů, proč většina dietářů selže

Odhaduje se, že většina lidí, kteří se pokoušejí držet dietu, nedosáhnou svého cíle, a přestože je za příčinu z velké části obviňován nedostatek síly vůle, není tomu tak úplně. Pokud by šlo pouze o udržení vzorce „méně kalorií vs více kalorií ven“, větší procento lidí by dosáhlo své ideální hmotnosti bez mnoha škytavek. Kolem koluje zcela mylný mýtus, že pokud budeme jíst méně jídla, tělo bude spalovat více tuku. Se slepou vírou v tento druh mýtů je zklamání zaručeno. Je to běžný vzorec, že ​​mnoho dietářů začíná s velkým nadšením, ale po několika dnech nebo týdnech diety veškerá motivace vyprchá a větší procento z nich vyskočí z hubnutí, aniž by dosáhli své ideální váhy. Pokud se tedy snažíte také zhubnout, přečtěte si některé běžné důvody, proč většina dietářů selhává, abyste se vyhnuli opakování stejných chyb.

Nejčastější důvody

1. Nevytváříte prostředí příznivé pro hubnutí: Když je pro vás hubnutí prioritou, musíte kolem sebe nastavit prostředí, které vám pomůže dosáhnout úspěchu. To znamená zásobit kuchyň a spíž zdravým jídlem, připravovat dietní jídlo, zbavit se zpracovaných potravin, snížit frekvenci stravování venku, nosit si do práce domácí jídlo a nosit si s sebou na cesty zdravé svačiny. Aby bylo možné vidět účinné výsledky, je nutné provést změny životního stylu a čím dříve si to dietáři uvědomí, tím lépe.
2. Spoléhat se na jedinou Hyped složku: Neexistuje jediná složka, která by mohla pohánět spalování tuků, dokonce ani chia semínka, zelený čaj nebo jablečný ocet. Musíte jíst zdravě, dostatečně, a to vše při zachování kalorického deficitu, abyste měli přístup k ukládání tuku a rozpouštěli přebytečný tuk.
3. Počítání pouze kalorií, vzdát se výživy: Jak jsme již zmínili, hubnutí není jen o „méně kalorií vs větším množství kalorií ven.“ Také ne všechny kalorie jsou stejné – 500 kalorií z nezdravého jídla se nerovná 500 kalorií z celozrnných výrobků, zeleniny, ovoce atd. Výzkum ukazuje, že nedostatek vitaminu D, vápníku, zdravých tuků, bílkovin, vlákniny se může hromadit nejvíce. obávaný druh tuku – tuk na břiše! Takže nepočítejte jen kalorie, ujistěte se, že tyto kalorie jsou také bohaté na živiny.
4. Hledání okamžitých výsledků: Stejně jako jste nepřibrali přes noc, bylo by špatné očekávat, že přebytečný tuk zmizí během jednoho nebo dvou dnů. Trpělivost je jedním z klíčů ke snížení hmotnosti, stačí tvrdě pracovat, dodržovat dietu a být v souladu s rutinním cvičením a výsledky se dostaví.
5. Kompromisy ve spánku: Výzkum silně spojil nedostatek spánku s přibíráním na váze, proto při absenci 7 hodin spánku každou noc přísné diety zcela jistě selžou. 
6. Nejste připraveni na změny životního stylu: Nový výzkum odhalil, že chůze 10 000 kroků denně a vedení aktivního životního stylu mohou nastartovat proces spalování tuků, ale většina z nás žije sedavým způsobem života, stěží vstává z pohovky nebo práce. lavice. Nejdůležitější je, že chronický stres usnadňuje přibírání na váze. Není třeba zmiňovat, že dietáři, kteří vedou sedavý a stresující životní styl, považují hubnutí za obtížný úkol.
7. Neřešení hormonálních problémů: Inzulinová rezistence, štítná žláza, PCOD, estrogenová dominance atd. jsou některé hormonální problémy, které je třeba řešit jako první. Dietáři, kteří bojují s hormonálními problémy, by se měli nejprve poradit se svým lékařem a tyto hormonální problémy vyřešit.