Můžeme jíst čokoládu, když se snažíme zhubnout?

Kdo dokáže ve chvílích roztavit vaše srdce, oslabit vás kolena, vyvolat emoce lásky a vášně a někoho, komu nemůžete říct nikdy „ne“ – není to vaše školní nebo kancelářská láska – je to čokoláda! Muži i ženy se shodují, že není nic, co by tabulka čokolády nedokázala opravit, a v žádném případě to není přehánění. Ale čokoláda je považována za provinilé potěšení a úplné ne-ne, když se snažíte zhubnout. Na druhou stranu se hodně mluví o tom, že „všechny kalorie jsou si rovny“ a můžete mít každé jídlo, ale s mírou. Tento druh teorie může sabotovat vaše cíle v oblasti hubnutí i zdraví. Všechny kalorie nejsou stejné a nemůžete jíst „špatná a nezdravá“ jídla „s mírou“. Tak, patří čokoláda do kategorie „můžete mít s mírou“ nebo „zcela se držte stranou“? Také odpověď na otázku každého milovníka čokolády – můžeme jíst čokoládu, když se snažíme zhubnout? Takže, jdeme na to:

Proč jíst čokoládu každý den není dobré?

Problém většiny čokolád, které vidíte v obchodech s potravinami a supermarketech, je ten, že mají jako první složku „cukr“. A navíc mají v sobě tolik cukru navíc a v tolika různých formách (kukuřičný sirup s vysokým obsahem maltózy, invertní cukr atd.), mohou nejen vykolejit vaše snahy o hubnutí, ale pravidelná konzumace může zvýšit riziko srdečních onemocnění. onemocnění, záněty, cukrovka 2. typu atd. Cukr, jak všichni víme, je hlavním důvodem, proč lidé přibírají na váze a hubnutí je pro něj extrémně obtížné. Závislost na čemkoli sladkém je základem obezity. Cukr nejen zvyšuje hladinu cukru v krvi, ale také zvyšuje úroveň zánětu. Vyzkoušeli jste každý trik v knize, abyste zhubli, zkuste skončit s cukrem 😛

Když se vrátíme k čokoládě, pokud musíte mít čokoládu každý den, musíte si vybrat mezi tou sametovou tyčinkou sladkého potěšení a vaším cílem a zdravím. Souhlasíme s tím, že i když extrémní deprivace povede k přejídání a nezdravým touhám a vy můžete sejít z cesty, doporučujeme rezervovat si pravidelné „čokolády na bázi mléka a cukru“ na dny podvádění nebo jako vzácné požitky, které nejsou součástí každodenního stravovacího návyku. .

Znamená to ale, že všechny čokolády jsou špatné? Vůbec ne, ve skutečnosti bylo zjištěno, že hořká čokoláda podporuje celý proces hubnutí. Různé studie ukázaly, že hořká čokoláda s minimálně 70 % kakaa (naše hlasování je pro obsah kakaa 90 %) může skutečně pomoci shodit přebytečná kila. Ačkoli není zrovna nízkokalorická, jedna unce hořké čokolády s 60 procenty nebo více kakaa má asi 170 kalorií, má mnoho zdravotních výhod a bylo zjištěno, že podporuje hubnutí. Zde je postup:

Jak hořká čokoláda prospívá hubnutí?

1. Obsahuje antioxidanty, jako jsou polyfenoly, flavonoidy, katechiny, které bojují proti zánětu a zrychlují metabolismus.
2. Omezuje chuť k jídlu, skvělá svačina pro lidi, kteří tvrdí, že mají „zub na sladké“.

3. Obsahují dobré procento zdravých tuků, které zrychlují metabolismus a podporují spalování tuků.

4. Polyfenoly v hořké čokoládě zlepšují citlivost na inzulín.

5. Největší výhodou několika kousnutí z tabulky hořké čokolády je to, že může snížit stres, a jak už všichni víme, chronický stres silně souvisí s přibíráním na váze a břišním tukem. 

Mějte tedy prosím na paměti, že nemůžete mít plnou tabulku čokolády, jejíž první složkou je „cukr“, a očekávat, že zhubnete. Nejlepší by byla „hořká čokoláda s minimálně 70 % kakaa“ a to nanejvýš dva nebo tři čtverečky. Čokoláda je neodolatelná věc, ale pak řekněte „ano“ správnému druhu čokolády, tj. hořké.