Jak zvládnout svůj hlad při snaze zhubnout?

Hádejte, co může působit jako největší překážka, když jste se vydali na cestu za hubnutím – návaly hladu! Frekvence a intenzita hladu se zdá být přímo úměrná vašemu upřímnému úsilí o dietu. Problém je v tom, že časté návaly hladu povedou k častému mlsání a pokaždé, když svačíte (zejména nezdravé jídlo a rafinované sacharidy), způsobí zvýšení hladiny cukru v krvi, což spustí uvolňování inzulínu. A pokaždé, když je inzulín vypumpován, dělá kromě regulace krevního cukru ještě jednu věc – usnadňuje přeměnu nadbytečných kalorií na tukové zásoby. Pár kousnutí sem a tam, jedna nebo dvě sušenky o přestávkách a zakousnutí do kousku pizzy se nemusí zdát příliš mnoho, když vás přepadne hlad, ale tyto extra kalorie se na konci dne sčítají a ztěžují hubnutí. . Proto, je důležité mít přehled o hladu a chuti k jídlu a najít způsoby, jak hlad zvládat a zároveň se snažit zhubnout.

Zde je několik účinných tipů:

1. Začněte svůj den snídaní bohatou na bílkoviny: Studie ukázaly, že začít den snídaní bohatou na bílkoviny může omezit chuť k jídlu a přejídání později během dne. Protein má také termogenní vlastnosti a spálí více kalorií, aby se rozložil. Nejdůležitější je, že bílkoviny vás udrží déle syté a snižují hladinu hormonu hladu ghrelinu. Zatímco vejce je dobrý způsob, jak zařadit jako první jídlo dne kvůli vysokému obsahu bílkovin, tofu, paneer, quinoa, arašídové máslo jsou dalšími dobrými zdroji pro vegetariány.
2. Zahrňte zdravé tuky: Některé studie ukázaly, že kyselina olejová, která se nachází v olivovém oleji, mase, sýru atd., stimuluje produkci OEA, což zase snižuje chuť k jídlu. Zdravé tuky, které se nejčastěji vyskytují v avokádu, vejcích, tučných rybách, ořeších, chia semínkách, dokonce i hořké čokoládě, také podporují pocit sytosti a potlačují chuť k jídlu (při střídmé konzumaci).
3. Vyhněte se nedostatku spánku: Všimli jste si, že po špatném spánku má chuť k jídlu druhý den raketově stoupat? Žádná síla vůle nemůže čelit nedostatku spánku, protože méně než 7 hodin spánku může zvýšit hladinu hormonu hladu, stresového hormonu, inzulínu – to vše přispívá k nafouknuté chuti k jídlu. Nikdy nedělejte kompromisy v kvalitě spánku, zvláště pokud se snažíte zkrátit pas.
4. Najděte způsoby, jak překonat stres: Stresový hormon kortizol nejen zvyšuje chuť k jídlu, ale také zvyšuje chuť na sladké, slané a tučné jídlo. Většina lidí se také uchyluje k emocionálnímu jídlu a nachází útěchu v jídle, aby uklidnila nervózní nervy – což může vést k přejídání. Pravidelné cvičení, procvičování péče o sebe, čtení, hobby, jóga a trávení času s rodinou a přáteli může pomoci překonat stres a prospět celému procesu hubnutí.
5. Obsah vlákniny Amp Up: Vláknina a bílkoviny jsou živiny, které vás udrží nasycené a syté po delší dobu a potlačují zbytečné návaly hladu. Protože jsme již zmínili důležitost bílkovin, rádi bychom vám řekli, že vláknina v každodenní stravě je stejně důležitá. Vláknina pomáhá snižovat chuť k jídlu, udržuje vás sytější na delší dobu, je dobrá pro střevní bakterie, a tak pomáhá i při hubnutí. Vláknina pomáhá léčit zácpu a další problémy související s trávicím systémem.
6. Hlavně pijte dostatek vody: Když pijete dostatek vody, žaludek se roztáhne a mozek vycítí, že je bříško plné, čímž se sníží hladina hormonu hladu. Ve většině případů může dehydratace vysílat signály žízně, které si lidé mylně vykládají jako návaly hladu a mají tendenci sáhnout po nezdravých svačinách, aby tyto bolesti utišili, i když ve skutečnosti jim stačí jen sklenice čisté vody!