Lyofilizované ovoce je zdrojem vitamínů i dobré chuti

Sušené ovoce se běžně prodává i v klasických obchodech, ale lyofilizované ovoce je něco úplně jiného. I když se na první pohled může zdát, že jde o totéž. Lyofilizace je totiž speciální proces, kdy se k vysušení a odstranění vody z ovoce využívají extrémně nízké teploty i tlak. Jde tedy o ovoce sušené mrazem. Což mu nic neubírá na chuti a naopak nám to dává mnohem širší možnosti jeho využití.

Lyofilizované ovoce pro mlsání i do pečení

Na Štíhlonožka.cz najdete mnoho druhů lyofilizovaného ovoce od malin přes meruňky, jahody, ostružiny, švestky až po mango. Můžete ho mlsat jen tak a dopřát si tak sladkou a zdravou svačinku. Můžete ho míchat do jogurtu nebo do tvarohu, můžete ho přisypávat do ovesných vloček nebo do svého oblíbeného müsli, můžete ho přidávat do těsta na koláče. Dá se s ním různě kouzlit a zajímavě zpestří každý pokrm, který právě chystáte.

Jeho chuť je plná, svěží a je překvapivě dobré. Navíc neztrácí nic ze svých původně obsažených vitaminů a minerálů, takže jde o skvělý zdroj zdraví.

Lyofilizované ovoce nebo sušené ovoce?

Pokud jste ještě nikdy lyofilizované ovoce neochutnali ani neviděli, možná si říkáte, že na tom není nic složitého. Prostě čerstvě natrhané ovoce dáte do mrazáku a hotovo. Ale tak to vůbec nefunguje. A sami jistě víte, jak vaše ovoce po rozmrazení vypadá.

Stejně tak není lyofilizace v žádném ohledu podobná klasickému sušení ovoce. I když si možná doma děláte jablečné křížaly nebo jiné druhy ovoce sušíte ve speciální sušičce, tak pořád je to jen sušené ovoce. Které je sice také dobré a zdravé, ale nedá se využívat tak všestranně jako právě lyofilizované ovoce. Jeho chuť a vůni ovoce také doma žádným způsobem nedokážete zachovat.

Pochutnejte si v zimě i v létě

Pokud si chcete i mimo sezónu pochutnat na ovoci, které bude po všech stránkách (kromě té vzhledové – ale ani vzezření ovoce se díky lyofilizaci přespříliš nemění) připomínat to čerstvě natrhané, neváhejte a vyzkoušejte některé z nabídky Štíhlonožky. A nebo si jich rovnou vezměte víc, protože jeden balíček zmizí tak rychle, že nebudete věřit vlastním očím.

Na čem si ještě pochutnat?

Štíhlonožka.cz nabízí mnohem víc pochutin a nejspíš nebudete vědět, co všechno zkusit. Dokonalé jsou například ořechové krémy, které mají nejen plnou chuť, ale jsou i zcela zdravé. Čokolády jsou bez přidaného bílého cukru a nejsou tak žádným ohrožením pro vaše zdraví ani postavu. A na své si tady přijdou i děti, které potěší zdravé verze bonbonů nebo cookies či ovocné rolky.