6 věcí, které můžete přidat do ovesných vloček pro více bílkovin

jedním z nejzdravějších snídaňových jídel na nastartování dne, ale přiznejme si, že je příliš nevýrazný, a proto potravinářské společnosti zavedly inovace a přinesly k nám balený oves v různých příchutích, konzervanty a samozřejmě kalorie navíc. Existují však zdravější způsoby, jak učinit oves chutnější a šetrnější k hubnutí – přidáním bílkovin. Ovesné vločky mají nízký obsah kalorií, jsou bohaté na beta-glukan (typ rozpustné vlákniny), bílkoviny a řadu dalších nezbytných stopových minerálů, jako je měď, železo, mangan, zinek, hořčík, kyselina listová a sacharidy v nich obsažené. komplexní forma, prudce nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Je to také bezlepkové zrno. 

Vzhledem k tomu, že v jednoduché misce ovesných vloček je zabaleno spoustu živin ,odborníci a dietologové doporučují mít oves jako součást diety příznivé pro hubnutí. Ale jak jsme uvedli výše, ovesné vločky mohou být samy o sobě bez chuti, takže lidé dávají přednost bohatým zálivkám, aby přidali chuť, ale místo přidávání javorového sirupu, cukru nebo jiných vysoce kalorických věcí bychom doporučili jiný faktor, který zajistí spalování tuků. možnost snídaně – přidejte proteinový faktor. Kombinace bílkovin a komplexních sacharidů, vlákniny, vás udrží sytější na delší dobu, udrží chuť k jídlu pod kontrolou a zajistí plynulé uvolňování energie po dlouhé hodiny. Je pozoruhodné, že přidání proteinové složky vás může postrčit přes plošinu. 

Chcete vědět, co přidat do ovesných vloček pro extra bílkoviny?

1. Arašídové máslo: Od smoothies po toasty, dokonce i recepty na obyčejné ovesné vločky, můžete přidat arašídové máslo a připravit tak cokoliv a všechno báječné – co je nejlepší, arašídové máslo je bohatým zdrojem bílkovin a zdravých tuků. Pokud jste alergičtí na arašídy, další možností je mandlové máslo.

2. Chia semínka: Další dobrý zdroj zdravých tuků a bílkovin, chia semínka mohou být hojně posypána ovesnými vločkami. Tato drobná semínka jsou nabitá mega dávkami výživy. Jedná se o celozrnné výrobky, vynikající zdroj bílkovin, vysoce kvalitní vlákniny, omega 3 mastných kyselin, vápníku, draslíku a hořčíku a železa. Skutečná superpotravina!

3. Řecký jogurt: Udělejte si lahodnou snídani bez vaření tím, že si připravíte sklenici ovesných vloček přes noc smícháním ovsa s řeckým jogurtem, chia semínky, několika ořechy, banánem a dalším ovocem. Pro lidi, kteří nemají rádi vejce, je řecký jogurt vynikajícím způsobem, jak zvýšit denní příjem bílkovin.

4.  Lněné semínko : Lněná semínka jsou vynikajícím rostlinným zdrojem omega-3 mastných kyselin. Tato semena jsou také bohatá na vlákninu, antioxidanty a bílkoviny. S tolika zdravotními výhodami spojenými s lněnými semínky přidejte do té ovesné misky trochu pražených lněných semínek.

5. Mandle: Mandle jsou bohatým zdrojem mono-nenasycených tuků (zdravých tuků), také s vysokým obsahem bílkovin, vlákniny, vitamínu E, omega-3 mastných kyselin a esenciálních minerálů. I když nejsou zrovna nízkokalorické, obsahují v těchto kaloriích spoustu živin. Mandle jsou skvělé pro pokožku, vlasy i mozek, takže když zařadíte mandle do každodenní stravy, uvidíte, jak vaše pokožka září a vlasy se lesknou. 

6. Pistácie: Všechny ořechy, ať už jsou to mandle, vlašské ořechy, pistácie – se tak dobře hodí k ovesným vločkám a všechny jsou také vhodné pro hubnutí, s vysokým množstvím bílkovin, vlákniny, zdravých tuků a dalších nezbytných minerálů, ale pistácie v zejména mají nízký obsah kalorií. Vyberte si tedy nesolenou verzi, abyste ozdobili svou misku ovesné snídaně.