11 kuchařských triků na podporu hubnutí

Odborníci vždy prosazovali myšlenku, že tím správným místem, kde začít svou cestu hubnutí, je vaše kuchyně. Určitě jste to už slyšeli – zpevněte se v posilovně, ale nejprve zhubnete v kuchyni. Takže, když jste udělali to úžasné rozhodnutí shodit přebytečná kila a zlepšit celkové zdraví, nehledejte nic jiného než svou kuchyni. Když snížíme frekvenci stravování a objednávání jídla, je pravděpodobnější, že zkonzumujeme méně kalorií, bez rizika toxických přísad, jako jsou transtuky a MSG, které usnadňují hromadění tuku v těle. Pro některé z nás však může být vaření komplikovanou záležitostí a se vším tím plánováním a snižováním kalorií, které dietní jídlo vyžaduje, se mohou hodit některé kuchařské triky, které urychlí ztráta váhy. Pokud jste se snažili shodit přebytečná kila, můžete doslova obrátit stůl a udělat celý proces vaření vzrušujícím, když budete postupovat podle těchto tipů.

Vsaďte na tyto tipy

1. Změňte kuchyňský olej: Většina indických domácností používá k vaření rafinovaný rostlinný olej, ale výzkum ukázal, že tento druh silně zpracovaného oleje zvyšuje zánět v těle, který je předstupněm mnoha život ohrožujících onemocnění včetně obezity. Je důležité nahradit hydrogenované rostlinné oleje a oleje ze semen (například kukuřičný olej, sójový olej), které mají vysoké procento omega-6 spouštěčů zánětu (hlavní důvod obezity), za zdravější oleje, jako je olivový olej, kokosový olej, avokádový olej, a to nejen pro snížení hmotnosti , ale vyhnout se také srdečním a jiným nemocem.
2. Používejte méně oleje na vaření: Nyní, když jsme zjistili, jak důležitý je kuchyňský olej s ohledem na hubnutí, šli bychom ještě o krok dále a doporučili bychom snížit množství oleje i při vaření. I ty nejzdravější oleje (olivový olej, ghí, máslo, kokosový olej) mají vysoký obsah tuku, a proto jsou extrémně kalorické. Například 1 polévková lžíce olivového oleje má 119 kalorií! Snížením oleje na vaření se výrazně sníží kalorie. Použití rozprašovače oleje je dobrý nápad pouze namazat nádoby a dobře udržet množství oleje.
4. Přejděte na grilování, vyhněte se hlubokému smažení: Indická kuchyně je pravděpodobně jednou z nejzdravějších kuchyní na světě, vezmeme-li v úvahu různé druhy úžasných superpotravin, které používáme v našich pokrmech, množství syrové stravy, kterou konzumujeme, dobrou rovnováhu zeleniny. , čočka a luštěniny, spolu s pravidelnou konzumací fermentovaných potravin, jako je idli, dosa, dholka, a abych nezapomněl na rozmanitost zdravého koření, které si najde cestu do jednoduchých denních jídel, ale pak máme svůj podíl na smažených požitky jako pooris a pakodas, které ve skutečnosti nemohou zapadnout do kategorie „zdravé jídlo“. Omezte proto konzumaci smažených jídel, tečka.
5. Omezte sůl – dochuťte bylinkami a kořením: Často máme tendenci ochucovat naše jídlo přidáváním více a více kuchyňské soli, což je škodlivé pro vaše zdraví. Skořice, muškátový oříšek, bazalka, rozmarýn atd. dodávají spoustu chuti bez vedlejších účinků, které s sebou přináší stolní sůl.
6. Zeleninu vařte v páře místo vaření: Vaření v páře pomáhá uchovat živiny ve zelenině ve srovnání s vařením, a jak už všichni víme, živiny jsou nezbytné pro proces spalování tuků a živiny v potravinách musíme zachovat. co nejvíce.
7. Prozkoumejte místní produkty: Zařaďte hodně čerstvé zeleniny a ovoce, které jsou dostupné místně, protože si uchovávají maximum živin.
8. Nechte slupku zapnutou: Sladké brambory, brambory, brinjal, okurka mají ve slupkách spoustu živin, antioxidantů a vlákniny, a proto odborníci doporučují ponechat slupku na této zelenině. Všechny tyto živiny podporují metabolismus a pomáhají urychlit proces hubnutí.
9. Může vaše nádobí způsobit obezitu? Studie provedená na Harvardské univerzitě říká, že chemikálie používané při výrobě nepřilnavých pánví mohou vést k rychlému nárůstu hmotnosti. I když můžeme držet dietu a cvičit každý den, existuje několik faktorů, které mohou působit jako překážky; například nepřilnavé nádobí, které běžně používáme v našich kuchyních, může způsobit přibírání, i když v něm vaříte zdravá jídla. Měli bychom se skutečně obávat chemických látek, které se do našeho jídla vylouhují z nepřilnavých pánví potažených takovými chemikáliemi, když jsou zahřívány na vysoké teploty nebo když se původní ochranný povlak opotřebovává, protože mohou představovat několik zdravotních rizik, od zvýšení cholesterolu až po zvýšení rizika. rakoviny, ale věděli jste, že takové chemikálie mohou být také důvodem, proč se váš břišní tuk odmítá hnout! 
10. Vyměňte plastové nádoby a plastové lahve BPA: Věděli jste, že plastové nádoby na bázi BPA spadají do kategorie „obezogenů“. Většina z nás používá k uchovávání potravin plastové nádoby a bylo zjištěno, že tyto nádoby obsahují BPA (bisfenol A), který má toxické účinky, které mohou vyvolat inzulínovou rezistenci, kardiovaskulární onemocnění, neplodnost a dokonce i přibírání na váze. BPA také mění funkci hormonů, jako je inzulín, a vytváří tak inzulínovou rezistenci. Jak všichni víme, inzulín je hormon, který reguluje hladinu cukru v krvi a také spouští ukládání tuku, a proto byste se měli za každou cenu vyhýbat produktům obsahujícím BPA. BPA se nachází v nekvalitních plastech, konzervovaných potravinách. Vystřihněte co nejvíce plastových výrobků, přejděte na skleněné, ocelové nebo bez BPA nádoby pro skladování potravin.

11. A co je nejdůležitější, vyřazení bílého cukru z vaření může zcela změnit hru, ve skutečnosti můžete oholit přebytečná kila zpočátku pouhým vynecháním cukru – aniž byste museli chodit do posilovny.