Výběr plesových šatů závisí na tvaru postavy

Plesy jsou akcí, kde chtějí všichni zazářit. Dresscode určující vhodné oblečené na ples dává volnou ruku ve výběru honosných rob, nápadného líčen a exkluzivních šperků. Zejména ženy chtějí být na plese krásné, elegantní a na úrovni. Dominantou plesového outfitu jsou bezesporu šaty. Je již zaběhlým zvykem, že si ženy plesové šaty půjčují, navzdory tomu by neměly jejich výběr unáhlit. Ve většině salónu s plesovými a svatebními šaty pracují profesionálky, které umí s výběrem poradit. Ne jinak tomu je i v pražském studiu Agnes.

Ženy s drobnou postavou řeší problém s délkou šatů

Pro drobné ženy logicky nejsou vhodné některé plesové šaty jednoduše proto, že jsou příliš dlouhé. Ale obecně se budete chtít vyhnout šatům se spoustou materiálu, protože to přemůže váš rám. Cílem je vytvořit iluzi výšky.

Za tímto účelem hledejte kratší šaty a vyhněte se plnějším sukním. Vertikální potisky, detaily, štěrbiny a výstřihy do V prodlouží vaši postavu.

Nepodceňujte ani hodnotu skvělého páru bot na platformě. Mohou vytvořit stejnou výšku jako běžné podpatky, ale je mnohem snazší v nich chodit.

Jablko

Dívky s postavou jablka se vyznačují širokými rameny, větším poprsím, nedefinovaným pasem a širším trupem. Klíčem k této sestavě je ramena a snížit důraz na pas, abyste vytvořili iluzi přesýpacích hodin.

Jinými slovy, zdůrazníte buď vršek nebo spodek. Ideální jsou plesové šaty s hlubokým výstřihem.

Přesýpací hodiny

Pokud máte přirozenou postavu přesýpacích hodin, gratulujeme – máte typ těla, po kterém touží mnoho dívek. Užší pas definuje postavu přesýpacích hodin s poprsím a zhruba stejnými rozměry boků.

Nejlepší volbou jsou přiléhavé šaty, které předvádějí ty báječné křivky. Podívejte se na šaty, které zvýrazní váš přirozený pas. Vyhněte se maxi sukním.

Existují i další typy postav, pokud si nejste jisté s výběrem plesových šatů, mrkněte na web pražského studia Agnes – studioagnes.cz.