Potraviny, které pomáhají omezit intenzivní chutě

Ve většině případů je nejčastějším důvodem, proč lidé nedodržují svůj program na hubnutí, jejich intenzivní touha po nezdravém a nezdravém jídle. Tyto chutě vás mohou sklouznout z vozu na hubnutí. Intenzivní touha po jídle může vyvolat přejídání a výrazně zvýšit počet kalorií. Jak už všichni víme, udržení kalorického deficitu je nezbytné pro shození přebytečného tuku uloženého v těle. Lidé uvádějí, že zažívají intenzivní touhu po nárazové dietě nebo extrémním nedostatku jídla, když drží dietu na snížení hmotnosti. 

Dokonce i při absenci potravinové deprivace – faktory, jako je stres, nuda, úzkost, hormonální nerovnováha, nerovnováha krevního cukru, závislost na hyperchutných potravinách, to vše může vyvolat chutě. Namísto utrácení spousty peněz syntetických látek potlačujících chuť k jídlu (ve formě prášku/pilulky), existují určité přírodní potraviny, které je dokážou opravdu dobře srazit. Úžasné je, že všechny tyto potraviny jsou bohaté na živiny a splňují energetické požadavky těla; odborníci říkají, že „podvýživa“ nebo nedostatek jídla / nedostatek živin v jídle může způsobit intenzivní chutě. Pojďme se tedy podívat, které potraviny mohou skutečně pomoci zvýšit vaše úsilí o hubnutí.

Zaměřte se na tyto potraviny

1. Hořká čokoláda: Několik čtverečků hořké čokolády, plné antioxidantů, může stimulovat odbourávání tuků a pomáhá bojovat proti stresu. Hořká čokoláda také zvyšuje metabolismus, potlačuje chuť na sladké a slané jídlo. Malé sousto hořké čokolády vám může způsobit pocit sytosti a sytosti a zabrání přejídání vysoce kalorickým nezdravým jídlem. Kousnutí do čtverečku hořké čokolády může výrazně omezit chuť na sladké a nezdravé jídlo tím, že spustí uvolňování hormonu sytosti „leptin“, takže se můžete cítit sytí a jíst méně v příštím jídle, čímž se sníží příjem kalorií.

2. Pistácie: Mandle, vlašské ořechy, kešu, pistácie, lískové ořechy jsou všechny ořechy vhodné pro hubnutí s dobrým množstvím bílkovin, vlákniny, zdravých tuků a dalších základních minerálů, ale ořech s nejnižším počtem kalorií je pistácie. Tyto lahodné ořechy mají antioxidanty, vitamíny a potlačují intenzivní chutě na nezdravé jídlo. Ale nezapomeňte, že nepřekračujte hrstku.

3. Tvaroh: Potraviny s vysokým obsahem bílkovin extrémně zasytí a tvaroh nebo paneer je hlavním rostlinným zdrojem bílkovin. Můžete ji grilovat, udělat z ní kari nebo jen přidat do salátů, abyste potlačili chuť k jídlu a chutě.

4. Káva: Obsah kofeinu v kávě, říkají odborníci, může omezit chutě a potlačit chuť k jídlu. Šálek nebo dva kávy mohou také zrychlit metabolismus.

5. Mandle: Kdykoli přepadne chuť k jídlu, natrhejte si hrst ořechů, jako jsou mandle, které díky vysokému obsahu bílkovin a zdravých tuků pomohou chutě potlačit a také zrychlí metabolismus.

6. Jablko: Slyšeli jste to mnohokrát, od svých rodičů, učitelů a všech příznivců blahobytu – „jablko denně může odradit lékaře“, ale věděli jste, že jablko denně může dokonce udržet nezdravé chutě pryč, protože obsahuje pektin a rozpustnou vlákninu, která vás udrží sytější na delší dobu, potlačuje chutě na sladké dobroty a také zabraňuje přejídání.

7. Vejce: Potravina bohatá na živiny, která je naprosto skvělá i pro celkové zdraví. Vejce jsou považována za superpotravinu, pokud plánujete zhubnout. Ve skutečnosti jsou vejce považována za nejlepší způsob, jak nastartovat den díky svým nutričně bohatým vlastnostem, které také podporují metabolismus. Vejce navíc udrží člověka sytější na delší dobu, čímž omezí touhu těla po další touze ve formě nezdravých svačin.