7 špatných snídaňových jídel, kterými můžete začít svůj den

Ne všichni se shodneme na tom, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a co se stane, když den začnete nezdravým jídlem – musí to mít negativní vliv na vaše zdraví. A zvláště, pokud se snažíte zhubnout, připraví vás to na neúspěch. Většina lidí si vybírá nezdravou snídani z mnoha důvodů – někteří mají ráno vždy málo času, v takovém scénáři je použití džemu na krajíce chleba pohodlnou volbou. Jiní by si raději vzali sušenku nebo muffin, protože chodí pozdě do práce a potřebují nastartovat den cukrem. 

Ale problém s tím, že si dáte k snídani něco sladkého, by zvýšil hladinu cukru v krvi, což by vyvolalo prudké uvolnění inzulínu a následný propad by vás v krátké době způsobil hlad; nemluvě o tom, že přebytek cukru zpomaluje metabolismus, přidává spoustu prázdných kalorií, které může být obtížné spálit, zvláště při sedavém způsobu života, který většina z nás vede. Pravidelná konzumace snídaně, která je v podstatě z rafinovaných sacharidů a cukru, by vedla k chronickému zánětu, který by zase zvýšil riziko vážných onemocnění, jako je cukrovka 2. typu a srdeční onemocnění; obezita je samozřejmě nejviditelnějším výsledkem.

Těmto snídaním se vyhněte

1. Snídaňové cereálie: Nepodléhejte označení „zdravé“ na snídaňových cereáliích, protože většina z nich má cukr pod různými názvy a vy byste mohli zaplavit tělo šíleným množstvím cukru. Tyto balené cereálie, vyrobené převážně z rafinovaných sacharidů, vrhají hladinu cukru v krvi do závratných výšin a následné uvolňování inzulínu podporuje ukládání tuku v těle. To kandované ovoce, které bylo přidáno, také není dobré, protože je také potaženo cukrem a umělými barvivy spolu s konzervačními látkami a dalšími látkami, které osloví chuťové buňky spotřebitelů.

2. Chléb a džem: Chléb a džem je základní snídaní po celém světě. Bílý chléb se vyrábí z rafinované mouky s vysokým obsahem prázdných kalorií. Na druhou stranu džem, který tvrdí, že je vyroben z přírodního ovoce, ale obsahuje cukr a konzervační látky, které jen ničí jejich „přirozené“ tvrzení. Kombinace obojího zvyšuje hladinu cukru v krvi a zajišťuje, že budete mít chuť na více a více jídla během dne.

3. Ovocné džusy: Začít velkou sklenicí pomerančového džusu nalitého přímo dolů z balené nádoby se může zdát jako to nejzdravější rozhodnutí, jaké můžete udělat. Ale jeden pohled na seznam složek tetra packu by odhalil, že spolu s koncentrátem pomerančové šťávy by na seznamu byl také cukr, identická pomerančová příchuť, povolená přírodní barva, stabilizátory atd. Balené a balené ovocné šťávy jsou nejhorší, pokud jde o obsah cukru. Obsahují tak vysoké množství cukru a je třeba se jim co nejvíce vyhýbat, abyste se skutečně rozhodli pro zdraví. Ačkoli ovoce poskytuje tělu vitamíny, minerály a další živiny, džusy obsahují jednoduché cukry bez obsahu vlákniny a zvyšují hladinu cukru. Tyto skoky cukru zvyšují hladinu cukru v krvi a následně ji prudce snižují, zanechá vás hlad a chuť na více cukru během dne. Začněte svůj den raději celým pomerančem.

4. Čaj a sušenka: Když namočíte sušenku do chai, bude to chutnější a tvoří tak úžasný pár! Může to být svačina k večeru, ne pořádná snídaně, protože tam není nic, co by vyživovalo tělo po dlouhých hodinách nočního půstu.

5. Toast a margarín: Myslíte si, že margarín je nízkokalorická a zdravější alternativa másla k párování s toastem? Přemýšlejte znovu! Mnoho lidí věří, že margarín je poměrně zdravější než máslo, protože má nízký obsah tuku, ale není to vůbec zdravé, protože margarín se vyrábí z rostlinných olejů, soli a emulgátorů. Toast je obvykle vyroben z rafinované mouky a kombinace toastu a margarínu se jako snídaně zcela nedoporučuje.

6. Vafle: Ačkoli vafle obsahují vejce, obsah rafinované mouky nebo maidy je pro vaše hubnutí naprosto špatný.

7. Instantní oves: Oves je zdravý a skvělá volba, když chcete zhubnout, ale instantní nemusí být skvělý způsob, jak začít den, protože má nízký obsah vlákniny a tělo je rychle tráví, takže máte hlad hned po. Místo toho byste mohli mít rolovaný oves, který má vyšší obsah vlákniny.